Certyfikaty zawodowe a zarobki w 2016 roku

Co roku magazyn Certification Magazine przeprowadza badania i publikuje raporty prezentujące korelacje pomiędzy posiadaniem certyfikatów zawodowych a zarobkami. Jak  można zauważyć certyfikaty związane z bezpieczeństwem chmury i wirtualizacją zyskują na znaczeniu, przynajmniej przy wysokości wynagrodzenia.

Raport z 2016 r dotyczący badania certyfikatów z obszaru IT pokazuje, że najlepiej opłacani w USA są posiadacze certyfikatu poświadczającego znajomość zasad bezpieczństwa w modelu cloud CCSK – Certficate of Cloud Security Knowledge rozpowszechniany przez Cloud Security Alliance. Na wysokim 16 miejscu znalazł się kolejny certyfikat dotyczący bezpieczeństwa w chmurze CCSP – Certified Cloud Security Professional, który jest wspólną inicjatywą ISC2 i CSA. Certyfikat ten przekłada się również na wysokie zarobki poza USA.

Wyniki badania pokazują, że certyfikaty ISC2 mają spore przełożenie na zarobki. W pierwszej 30 znalazło się ich 8 z czego 4 w pierwszej 10. w pierwszej 30 znalazły się również 4 certyfikaty ISACA – CISM, CGEIT, CRISC (najlepsza pozycja przy zarobkach poza USA) i CISA.

Bardzo wysokie miejsca jeśli chodzi o zarobki w USA zajmują certyfikaty dotyczące Pegasystems, wiodącego producenta systemu CRM.

Na pytanie jaki certyfikat zawodowy jest na tapecie w 2017 r najwięcej respondentów wskazało CCSP – Certified Cloud Security Professional zaraz przed CISSP – Certified Information Systems Security Professional.  Jak widać certyfikat ten cieszy się nie gasnącym pożądaniem. Certyfikat CCSK – Certficate of Cloud Security Knowledge znalazł się na 49 miejscu w tym zestawieniu. Może po poznaniu jego oddziaływania na wysokość wynagrodzenia chęć jego posiadania wzrośnie 😉

Jeśli ktoś jeszcze przed Brexitem chciałby się wybrać do pracy w UK w obszarze IT może wesprzeć swoją analizę danymi z  serwisu IT Jobs Watch UK. Prezentowane są w nim szczegółowe dane i korelacje pomiędzy kwalifikacjami, kompetencjami, stanowiskami, posiadanymi certyfikatami i zarobkami. Tutaj przykładowe zestawienie dla certyfikatów z obszaru bezpieczeństwa posortowane po medianie najwyższych zarobków z ostatnich 3 miesięcy. Na bieżąco są dodawane też powiązane oferty pracy uwzględniające wybrane kryteria.

 

 

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Facebooklinkedin

Skomentuj